Vispopulārākais mūzikas instruments ģitāra un fakti, ko mēs par to vēl nezinām

Mēs droši varam apgalvot, ka ģitāra ir viens no vispopulārākajiem mūzikas instrumentiem, kuru mīl spēlēt gan vīrieši, gan sievietes. Mūzika, virtuozu ģitāristu izpildījumā ir kaut kas neparasti skaists un valdzinošs, to var klausīties atkal un atkal, izbaudīt, izjust, priecāties tai līdzi, skumt un pārdzīvot, atgriezties atmiņās, izjust atkal ikvienu bijušo laimes mirki un mūzikas pavadījumā uzburt daudz jaunu un laimīgu brīžu savā dzīvē.

Mūsdienās ir visplašākā ģitāru izvēle, sākot ar visparastākajām un beidzot ar modernām, elektriskajām ģitārām. Ja esat nolēmis iemācīties spēlēt šo skaisto mūzikas instrumentu, tas ir tikai apsveicami, jo jums būs iespēja iemācīties kaut ko jaunu, kā arī gūt patiesu baudu klausoties brīnišķīgās mūzikas skaņas, kuras jūs būsiet spējīgs radīt pats. Bet jāsaka, ka ģitāru cilvēki spēlē jau ļoti sen un par to ir saglabājies daudz interesantu faktu, kurus jūs varbūt nemaz arī nezināt.

 • Par to, ka ģitāra ir viens no vispopulārākajiem mūzikas instrumentiem, mēs jau minējām. Bet vai jūs zināt, ka 6,5 procenti planētas iedzīvotāju māk spēlēt šo brīnišķīgo mūzikas instrumentu. Tie procenti it kā liekas mazi, bet īstenībā, tie ir ļoti lieli un es nekļūdīšos, ja teikšu, ka ar tādiem var lepoties tikai ģitāra.
 • Līdz 16.gadsimtam, šo mūzikas instrumentu spēlēja ar lociņa palīdzību. Mediatorus sāka izmantot daudz vēlāk. Grupas “Queen” ģitārists Braiens Meijs, mediatora vietā izmantoja sešu peniju monētu, pateicoties kurai, viņš no ģitāras varēja izvilināt čerkstošu skaņu. 1971. gadā šo monētu ražošana tika pārtraukta, bet sakarā ar grupas pasaules turneju, kura notika 1993. gadā, speciāli šim pasākumam, tika izlaista vesela sērija šo monētu. Bet Sids Barets, grupas “Pink Floyd” izveidotājs, mediatora vietā, kādreiz izmantoja Zippo šķiltavas.
 • Trīs vispopulārākie ģitāru ražotāji pasaulē ir Fender, Gibson un Ibanez
 • Leo Fenders (zīmola Fender pamatlicējs) bija vispopulārāko un leģendāro, elektrisko ģitāru modeļu Telecaster un Stratocaster, konstruktors, bet visdīvainākais ir tas, ka viņš pats nemācēja instrumentus ne noskaņot, ne uz tiem spēlēt.
 • Visdārgākā, Fender Stratocaster ģitāra, tika pārdota par 2,8 miljoniem dolāru, labdarības izsolē. Uz tās, savus autogrāfus atstāja, 12 pasaulē labi pazīstamu ģitāristu.
 • Ģitāra Fender Midnight Opulence, ir sērijveida ģitāra, tās cena vidēji ir 90 tūkstošu dolāru.
 • Uz 20. gadsimta, visizcilākā ģitārista, pēc žurnāla “Rolling Stone” domām, Džimija Hendriksa kapakmeņa, ir attēlota Fender Stratocaster ģitāra.
 • Oasis albūma “Be Here Now” ierakstīšanas laikā uz ģitāras spēlēja Džonijs Deps.
 • Pašos ģitāras pirmsākumos, tai bija tikai četras stīgas un to spēlēja ar bruņurupuču plāksnēm. Tagad, parastajai ģitārai ir sešas stīgas, bet mediatori tiek izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem un nodrošina tīras skaņas skanēšanu.
 • Korra ģitāra, tas ir mūzikas instrumenta, uz kura ir izvietotas 7 – 15 stīgas.
 • Ģitāras skanēšana rodas pateicoties stīgas vibrēšanai, jo īsāka un smalkāka ir stīga, jo ciešāk tā ir uzvilkta, jo augstāku skaņu tā radīs. Standarta ģitāra var aptvert 4 oktāvas un šo parādību sauc par Mersena likumu, kurš ir nosaukts par godu matemātiķim, kurš radīja savu matemātisko modeli 1626. gadā.
 • Dažādos laika posmos, ģitāras stīgas tika izgatavotas no dažādiem materiāliem – zīda, dzīvnieku zarnām, zirgu sariem, liānām, saknēm, u. t.
 • Savā laikā, ļoti populārā dziedātāja Vladimira Visocka ģitāru, bieži vien sauc par “krievu ģitāru” vai par “čigānu ģitāru”. Mūzikas veikalos, septiņu stīgu ģitāra, ir liels retums.
 • Ja jūs sapnī redzat, ka spēlējat ģitāru, tas vēsta, ka jums būs jaunas iepazīšanās un nav izslēgts fakts, ka jūs iepazīsieties ar savu otro pusīti.
 • Sievietes uzskata, ka vīrieši, kuri māk spēlēt ģitāru, ir daudz pievilcīgāki par vīriešiem, kuri to nemāk darīt. Tādu secinājumu ir izdarījuši franču zinātnieki.