Kā pareizi izvēlēties mūziku meditācijai?

Senatnē, mūzika kalpoja par vienu no galvenajiem ārstniecības veidiem. Par mūziku tika uzskatīta gan putnu dziedāšana, gan strauta čalošana, gan vēja troksnis, gan jūras viļņu troksnis, gan lietus čaboņa. Mūsdienās, daudziem cilvēkiem pietrūkst laika, lai dotos pie dabas un izbaudītu dabas piedāvāto ārstniecību, tāpēc viņi izvēlas mūziku klausīties mājās. Daudziem cilvēkiem, vajadzība pēc mūzikas ir tik liela, ka tajā brīdī, kad viņiem ir sabojājusies mūzikas atskaņošanas aparatūra vai salūzis telefons, viņi ir gatavi ņemt ātros kredītus, lai tikai varētu iegādāties jaunu aparatūru un viņiem, neviena diena, nebūtu jāpavada bez mūzikas. Mierīga, plūstoša mūzika, spēj nomierināt gandrīz jebkurā situācijā, tieši tāda mūzika der meditēšanai.

Meditatīvā mūzika – ko tas nozīmē?

Meditācija ir zināma daudziem cilvēkiem, visā pasaulē. Cilvēki to izmanto, lai atslābinātos, relaksācijai, spēku atjaunošanai, harmonizācijai, prāta attīrīšanai. Meditācija var sniegt iedvesmu jauniem mērķiem, jaunām idejām, tā var palīdzēt atrast atbildi uz sarežģītiem jautājumiem. Atkarībā, no tā, kādiem mērķiem, tā ir paredzēta, tā tiek iedalīta vairākos veidos: elpošanas meditācija, dinamiskā meditācija, u. c. Ja jūs esat iesācējs šajā jomā, tad agrāk vai vēlāk, jums radīsies jautājums, kādu mūziku izmantot meditācijas laikā un ko nozīmē vārdi “meditatīvā mūzika”.

Par meditatīvo mūziku var saukt tos muzikālos skaņdarbus, kuri ir piemēroti meditācijām. Tāda mūzika, padara meditāciju par daudz interesantāku un aizraujošāku. To der izmantot pie dziļas elpošanas un mantru dziedāšanas. Tā atslābina un dāvā brīvību, uzlabo garastāvokli un rosina vēlmi sapņot. Bet, meditācijas laikā ir ļoti svarīgi, lai jums netraucētu nepatīkamas mūzikas skaņas? Tāpēc, pret mūzikas izvēli, vajag izturēties ļoti nopietni. Bieži vien, mierīgu mūziku izmanto lai nomierinātos un koncentrētos, tāpēc ir svarīgi, lai mūzika, kuru jūs izmantojat tik tiešām ir mierīga, bez nepatīkamām skaņām. Šajos gadījumos, lielisks risinājums ir muzikālie skaņdarbi, kuros skan flauta un ģitāra, jo gan flauta, gan ģitāra palīdzēs atjaunot spēkus un uzlabos garastāvokli. Meditācijas laikā, kā jau mēs minējām, var klausīties dabas skaņas.

Jāsaka, ka mūsdienas, ar katru gadu, aizvien vairāk kļūst meditatīvo tehniku un jaunāko tehnoloģiju, līdz ar to, arī meditatīvās mūzikas veidu. Mūsu organisms ir iekārtots tā, ka ir spējīgs ļoti viegli uztvert visdažādākās skaņas, it īpaši, tas attiecas uz smadzenēm. Ja tās dzird mierīgu, nomierinošu mūziku, tās dod, visam organismam, signālu atslābināties. Mūzika ļoti spēcīgi ietekmē arī cilvēka psihi. Ar laiku, tā ir spējīga palikt par saistošo posmu starp cilvēka ķermeni, saprātu un dvēseli, tāpēc, atgādinām vēlreiz, ka muzikālos skaņdarbus vajag izvēlēties ļoti uzmanīgi.
Atkarībā no meditācijas veida, tai var tikt izmantota visdažādākā mūzikā.

Klasiskā mūzika

Klasiskā mūzika, tas ir visuniversālākais mūzikas veids. Ar šīs mūzikas palīdzību var izbaudīt visu emociju gammu – tā uzlabo garastāvokli, nomierina, tā ir spējīga arī pamudināt cilvēku darboties, liek cilvēkam pārdzīvot un priecāties. Klausoties šo mūziku, jūs viegli varēsiet norobežoties no apkārtējās pasaules, pabūt vienatnē un atpūsties no ikdienas steigas.

Nomierinošā mūzika

Šiem muzikālajiem skaņdarbiem ir mierīga, maiga melodija un tie palīdz mūsu saprātam atpūsties un atslābināties, attālināties no problēmām, sajust spēku pieplūdumu. Klausoties šo mūziku, jūs ātri aizmirsīsiet par stresu. Bieži vien šo kompozīciju atskaņošanā izmanto vijoli, klavieres vai ģitāru, bet vokāla – nav.

Mantras

Meditācijas laikā mantra līdzinās lūgšanai. Atkārtojot to, jūs varat iespaidot emocijas, domas un pat cilvēka fizisko stāvokli. Ja mantras tiek dziedātas pareizi, tad tās palīdz atslābināties, attīrīt saprātu un gūt iedvesmu, atbrīvoties, izdziedināties, atbrīvoties no dzīves grūtībām un problēmām.