Interesanti fakti par mūziku un muzikantiem

Kurš no pasaulē slavenajiem tenoriem, slepus nodziedāja āriju, balsi pazaudējošā basa vietā?

Operas dziedātās, Enrike Karuzo, ir tenors, bet viņa balsij piemita viena īpašībā – tā varēja mainīties ļoti plašā diapazonā. Vienreiz Pučīni operas laikā “Bohēma”, pret viņu pagriezās basa dziedātājs un iečukstēja viņam ausī, ka ir pazaudējis balsi, Karuzo viņam atbildēja, lai viņš plāta muti un pats viņa vietā nodziedāja visu āriju, stāvot ar muguru pret skatītājiem. Neviens skatītājs nesaprata, ka āriju dzied pavisam cits dziedātājs.

Vienreiz, muzikants dziesmas laikā nodziedāja to, ka ir aizmirsis dziesmas vārdus…

Vienreiz, Francijā, koncerta laikā, Islandes grupas “Sigur Ros Jonsi” solists aizmirsa dziesmas vārdus. Neapstājoties, viņš pie tās pašas mūzikas sāka improvizēt un dziedāt vārdus: “Velns parāvis, esmu aizmirsis vārdus.”. nekas briesmīgs nenotika, tāpēc, ka Francijā to neviens nesaprata.

Mūzikā nekas nedrīkst būt erotisks

Puritāniskajā Anglijā, 19. gadsimtā, no sabiedriskās dzīves rūpīgi tika izskausts viss, kas varēja kaut mazliet likties erotisks. Piemēram, koncerta laikā, uz klavieru kājām tika uzvilkti speciāli apmetņi, lai skatoties uz gludajām kājām, nevienam neienāktu prātā kaut kādas muļķības.

Dabas radīts muzikāls instruments

Amerikā, Virdžīnijas štatā atrodas Lurejas alas, tur ir uzstādīts unikāls, muzikālais instruments – stalaktītu ērģeles. 37, dažādu toņu stalaktīti ir pieslēgti pie tradicionālo ērģeļu cauruļu sistēmas un uz tā spēlē ar parasto ērģeļu klaviatūru.

Talantīgais bērns

Sešos gados Mocarts sacerēja savu pirmo koncertu klavierēm. Tēvs paņēma notis un iesaucās: “Bet šis koncerts ir tik sarežģīts, ka neviens nebūs spējīgs to nospēlēt!”, uz ko zēns iebilda: “Nē, tas taču ir tik vienkāršs, ka to var nospēlēt pat bērns, piemēram es!”.

Einšteins un viņa prasme spēlēt vijoli

Albertam Einšteinam patika spēlēt vijoli. Vienreiz viņš piedalījās labdarības koncertā Vācijā. , Viens no vietējiem žurnālistiem, apburts ar viņa spēli, nolēma uzzināt “mākslinieka” vārdu un uzvārdu un nākamās dienās avīzē tas tika nopublicēts, kopā ar īsu aprakstu, kura tika pieminēts virtuozā mākslinieka vārds. Alberts Einšteins saglabāja šo avīzi un ar lielu lepnumu to rādīja saviem paziņām, stāstot, ka patiesībā viņš ir slavens vijolnieks, nevis zinātnieks.

Atraidītais muzikants

Vienreiz, pie Milānas konservatorijas direktora, ieradās jauneklis un lūdza viņu noeksaminēt. Iestājeksāmena laikā viņš spēlēja uz klavierēm, radīja savus sacerētos muzikālos skaņdarbus. Pēc dažām dienām viņš saņēma atbildi, kurā bija teiks, lai viņš aizmirst domas par konservatoriju un sameklē sev skolotāju starp pilsētas skolotājiem. Šie notikumi risinājās 1832. gadā, bet pēc vairākiem desmitiem gadu, Milānas konservatorija cīnījās par godu, tikt nosauktai, kādreiz atraidīta muzikanta – Džuzepes Verdi vārdā.

Mākslīga valoda

Pēdējo trīs simts gadu laikā, tika piedāvāti aptuveni divi simti, mākslīgās valodas projektu, bet visi tie tika pakļauti aizmiršanai, tāpēc, ka izrādījās neveiksmīgi. Viena no interesantajām mūzikas valodām tika saukta “Sol – re – sol”. Tās autors bija francūzis Žans Fransuā Sudrs. Savu valodu viņš publicēja 1817. gadā. Četrdesmit gadus, viņa piekritēji, izstrādāja gramatikas noteikumus, vārdnīcu un valodas teoriju. 1868. gadā, parādījās pirmie sacerējumi šajā valodā. Šo valodu bija iespējams arī atskaņot, bet tā izrādījās daudz sarežģītāka par mūsdienu valodu au tāpēc arī tika aizmirsta.

Bēthovena dīvainā uzvedība

Katru reizi, pirms apsēdās pie galda vai uzsāka mūzikas sacerēšanu, Bēthovens galvu iemērca bļodā ar ledaini aukstu ūdeni. Šis paņēmiens kļuva par viņa pastāvīgu ieradumu un viņš to lietoja līdz sava mūžā beigām.

Mūziķis, kurš iedvesmo ar savu gribasspēku

Austrijas pianists Pauls Vitgenšteins, Pirmā Pasaules kara laikā pazaudēja labo roku, bet tas netraucēja viņam atsākt pianista karjeru un gūt izcilus panākumus, spēlējot tikai ar kreiso roku. Vitgenšteins virtuozi pārvaldīja klavierspēles tehniku un tas ļāva viņam veiksmīgi izpildīt skaņdarbus, kuru, pat pianistam ar abām rokām, izpildīt bija sarežģīti.